Šokiai su kūdikiais nešioklėse: „Joimove Babies“

Tai laikas, kuomet prisiglaudžiame ir būname artimi vienas kitam šokio erdvėje – stipriname tarpusavio ryšį. Muzikos stilių ir judesio įvairovė sukuria pakilias emocijas, kurias taip lengvai perima kūdikiai prisiglaudę prie mylimo žmogaus. Tai teigiamai įtakoja jų mąstymo ir fizinį vystymąsi.

KADA: Trečiadieniais, 10:15 val., Lazdynų g. 21 (III a.). Šoka paprastai iki 10 mamų. Būtina išankstinė registracija anketoje, jei atvykstate pirmą kartą. Jei sugrįžtate – studijos kalendoriuje.

KAINOS:

 • Pirmas kartas naujokei – 8€.
 • 1 kartas be abonemento – 11€.
 • 4 kartai / 1 mėn. – 40€.
 • 4 kartai / 3 mėn. – 35€. Mokėti galima kas mėnesį arba visą sumą (105€ ) iškart ir gauti 1 treniruotę dovanų +2 savaičių pratęsimas.
 • 8 kartai / mėn. – 60€. Su juo galėsite lankyti visus studijos užsiėmimus.

TRUKMĖ: susitikimo trukmė – 1 val., kur 40 min. skiriamos šokiui + laikas susiruošti/išsiruošti, pabendrauti su kolegėmis mamomis, išgerti puodelį arbatos.

Šokių vedančioji Rūta – tel. 861252958, el. p. ruta@joimove.com, FCB: www.facebook.com/sokiaisukudikiais

APIE UŽSIĖMIMĄ

Šokių su kūdikiais nešioklėse “Joimove Babies“ užsiėmimai yra specialiai sukurti šokiams kartu su kūdikiais nuo 1,5 mėnesio iki tol, kol vaikučiui patinka būti šokdinamam nešioklėje ir suagusiajam dar nėra per sunku. Šių pamokų metu šokama pagal skirtingų žanrų muziką, naudojami skirtingų stilių šokių žingsneliai: Lotynų Amerikos, klasikinio, džiazinio, afrikietiško, rytietiško, šiuolaikinio šokio ir kt. Tokia šokių ir muzikos įvairovė leidžia kūdikiams patirti skirtingus muzikos ir judėjimo ritmus. Taip pat kiekvienas šokio stilius kuria tam tikrą tik jam būdingą emociją, ką taipogi puikiausiai perima vaikai būdami prisiglaudę prie jiems svarbiausių žmonių. Kūdikystėje yra svarbu suteikti galimybę patirti kiek įmanoma platesnę muzikos ir judesio įvairovę, tai teigiamai įtakoja jų mąstymo ir fizinį vystymąsi.

sokiai-su-kudikiais-aditi

Šokių su kūdikiais nešioklėse „Joimove Babies“ pamokų mokytojai yra detaliai apmokyti apie saugų nešioklių naudojimą šokių metu, vaikutį nešiojančio suaugusiojo ir kūdikio saugumą bei sveikatą.

Esant poreikiui, šiuose užsiėmimuose galima pasiskolinti ir išbandyti skirtingų tipų nešiokles. Taip pat didelis dėmesys skiriamas ne tik tinkamam nešioklių naudojimui, bet ir optimaliam pamokos intensyvumui bei sudėtingumui, kas padeda kurti saugią ir džiugią šokio pamokų aplinką. Jokia šokio patirtis nėra būtina, svarbiausia ateiti, o tuomet jau pati meilė savo vaikui ir gera nuotaika padės smagiai šokti.

ŠOKIŲ SU KŪDIKIAIS NAUDA

Kuomet judama pagal muziką, jau kūdikystėje lavinami muzikiniai ir ritmo pojūčio įgūdžiai, kas kartu su aktyviu judėjimu erdvėje stimuliuoja kūdikio mąstymą. Pažinus ritmą ir judesį nuo pat kūdikystės, gebėjimas išreikšti save per kūrybingą judėjimą išlieka visą gyvenimą. Be to, šokant su savo kūdikiu, formuojamas mažylio pasitikėjimas ir artumas su jį šokdinančiu asmeniu, kas padeda kurti stipresnį tarpusavio ryšį. Kūdikiai myli šokį, ypač tuomet, kai mato šokančius savo tėvus. Šokis yra viena iš puikiausių priemonių, kuri padeda auginti ir stiprinti pasitikėjimą savimi.

Šokis su kūdikiu nešioklėje naudingas ne tik emociniam ir protiniam kūdikio vystymuisi, tai taip pat labai naudinga veikla ir mažylio mamai. Lengvi ir dėmesingi šokių judesiai padeda atstatyti jėgas ir bendrą fizinę kūno būklę po nėštumo ir gimdymo. Gerinama laikysena, savistaba, labiau pasitikima savimi. Kuomet žmogus šoka, jo kūnas gamina natūralius laimės hormonus: endorfinus, seratoniną, dopaminą. Tad šokiai yra puikus būdas ne tik kurti ypatingą artumo ir pasitikėjimo pripildytą ryšį su savo vaikeliu, bet ir užtikrinti geros nuotaikos bei energijos šaltinį. O šokant grupėje, visa tai veikia dar efektyviau.

REKOMENDACIJOS ATVYKSTANTIEMS Į PAMOKĄ

 • Mamų, norinčių pradėti lankyti pamokas, prašoma būti atlikus pogimdyminę apžiūrą ir gavus prižiūrinčio gydytojo patvirtinimą, jog jau galite pradėti aktyvesnę fizinę veiklą.
 • Pasirūpinkite lengvais, judesių nevaržančiais drabužiais sau ir vaikeliui. Šokant kartu, kūno temperatūra pakyla, tad labai svarbu neprirengti vaikučio, jog jis neperkaistų ir jaustųsi komfortabiliai.
 • Šokti galima basomis arba su patogia, plokščiapade, švaria patalpose dėvima avalynė (pvz. sportine). Avalynė suteikia saugumo, nes padeda išlaikyti pėdų stabilumą ir apsaugo nuo slydimo.
 • Tinkami įvairūs Jums ir vaikeliui patogūs nešynių variantai: vaikjuostė, Mei Tai, konstruota nešioklė, slingas ir kt. Neturintys savo nešioklės, galės pasinaudoti viena iš laisvų klasės nešioklių, tik prašome apie tai informuoti iš anksto, jog galėtume rezervuoti.
 • Rekomenduojama mažąjį šokėją pamaitinti ne mažiau kaip 10 min. iki pamokos. Taip pat nepamirškite ir savęs.
 • Esant poreikiui pamokos eigoje bet kuriuo metu galėsite nevaržomai pasirūpinti savo mažyliu, jį pamaitinti.

PAMOKAS VEDA

Rūta Lelytė Ambrozaitienė – sertifikuota JOIMOVE INTERNATIONAL organizacijos konsultantė judesio terapijos srityje ir vienintelė atstovė Lietuvoje, profesionali šokėja, mokytoja, dviejų vaikų mama.

“Atsigręžusi atgal matau, jog su šokiu buvau visą savo gyvenimą. Viskas prasidėjo mažame kambarėlyje, kur rengdavau savo asmeninius pasirodymus šeimos nariams, ir baigėsi tarptautinėse scenose. Pastarąjį dešimtmetį dirbau profesionalia šiuolaikinio šokio atlikėja ir mokytoja. Pasitelkdama šokio terapiją tyrinėjau šokio ir psichologijos ryšį. Šokis, psichologija ir pedagogika – tai pagrindinės mano domėjimosi ir darbų sritys. Kiekviena dalis papildo viena kitą ir atveria kažką naujo, įtraukiančio, stebuklingo.

Pradėjusi šokti su savo sūnumi pajutau, koks galingas tas momentas, kuomet apglėbi savo mažylį ir kartu pasineri į šokio stebuklą. Šokis kartu su kūdikiu – tai ne tik džiaugsmingai praleidžiamas laikas, tai taip pat ir dovana vienas kitam, galimybė pabūti fiziniame, emociniame ir dvasiniame ryšyje.

Yra gerai žinoma tiesa, jog tai, kas yra daroma grupėje, vyksta daug stipriau, todėl visus kviečiu šokti kartu.“

KAS YRA JOIMOVE BABIES?

Šokiai su kūdikiais Joimove Babies yra kertinė tarptautinės organizacijos Joimove programa. Ši organizacija įkurta 2013m. profesionalios šokėjos ir šokio mokytojos Selen Yilmaz Škotijoje, ir jau 2014 metais ši programa buvo pripažinta UNESCO bei Tarptautinės Šokio Tarybos (CID). Joimove ruošia kvalifikuotus, atsidavusius ir mylinčius instruktorius, jų žinios nuolat atnaujinamos pagal naujausius tyrimus bei metodus. Taip pat ši organizacija vykdo šokiu paremtus socialinius projektus, kuria edukacinius modelius, organizuoja kultūrinius ir labdaros renginius. Šiuo metu Joimove savo veiklą vykdo jau dvylikoje pasaulio šalių ir nuolat plečiasi.

Daugiau informacijos apie Joimove organizaciją ir jos veiklą – joimove.com, naujienos – Facebook puslapyje Joimove International.

DAŽNIAUSIAI UŽDUODAMI KLAUSIMAI

Kokia trukmė?
“Joimove Babies“ programoje yra parinktas ~40 min. optimalus laikas, kad šokiu su savo vaikeliu būtų galima mėgautis be patiriamo per didelio nuovargio, nes vis gi šokama su papildomu apkrovimu. Taip pat tai trukmė, per kurią ir kūdikiai gali džiaugtis užsiėmimu nepasiekdami išvargimo, kuris, kaip žinia, gali ateiti gan greitai ir staiga.

Ar būtina turėti nešioklę norint lankyti Joimove Babies šokių su kūdikiais pamokas?
Rekomenduojama, tačiau nebūtina. Pamokos vedantysis gali turėti papildomų skirtingų tipų nešioklių, kurias galėsite išbandyti ir pasiskolinti Jums tinkamiausią.

sokiai-su-kudikiais

Ar reikalinga šokio patirtis?
Šokio patirtis nebūtina. Šokio kombinacijos yra nesudėtingos, sukurtos galvojant apie mamas su kūdikiais. Bet kuriuo pamokos metu galite pasidaryti pertraukėlę, pasirūpinti savo mažyliu, viską galite daryti jums tinkamiausiu intensyvumu. Svarbiausia, jog jaustumėtės smagiai ir mėgautumėtės pamoka

Kokius šokius šoksim?
Šių užsiėmimų metu šokama įvairiausiais stiliais: nuo Lotynų Amerikos iki rytų ir klasikinio šokio. Programa sudaryta būtent taip, kad kūdikiai turėtų galimybę susipažinti ir pajausti įvairaus stiliaus muziką bei judėjimo ritmų. Taip pat ir suaugusieji turi puikią progą išbandyti šokio judesių įvairovę.

Nuo kada galima pradėti lankyti šokio pamokas?
Rekomenduojamas vaikelio amžius – 1,5 mėn. Nuo šio amžiaus vaikučiai dažniausiai jau yra stipresni ir gali būti patogiai nešiojami nešioklėse. Taip pat maždaug šiuo metu dauguma mamų jau būna apsilankiusios pas gydytoją pogimdyminiam patikrinimui. Mamoms, kurioms buvo atliktas Cezario pjūvis, dažniausiai rekomenduojama palaukti 12 savaičių po gimdymo, prieš pradedant užsiimti bet kokia aktyvesnės fizinės veiklos forma. Tačiau kiekvienas atvejis yra skirtingas, tad prašoma, jog prieš pradedant lankyti pamokas, būtų gautas prižiūrinčio gydytojo patvirtinimas, jog jau galite pradėti aktyviau judėti.

Ar galima dalyvauti užsiėmime su daugiau nei vienu vaiku?
Tinkamai parinktos ir naudojamos nešioklės suteikia galimybę šokdinti daugiau nei vieną kūdikį. Žinoma, tai yra didesnis fizinis apkrovimas suaugusiajam, tačiau tuo pačiu ir begalinis džiaugsmas, kuome vienu metu galite būti glaudžiame kontakte su abiem vaikais.

Taip pat į užsiėmimą galite atvykti ir su skirtingo amžiaus vaikais, kuomet vienas gali šokti jaukiai įsitaisęs nešioklėje, o kitas – laisvai judėti šalia. Savarankiškai šokantiems mažyliams bus pasiūlyta papildomų priemonių, kurios padės dar smagiau įsitraukti į šokio tyrinėjimą.

Iki mielo susišokimo! :)