


Tai pauzė tarp gyvenimo rūpesčių ir vaidmenų. Erdvė ir laikas stabtelti, nuraminti proto įtampą. Pabūti lengvume. Patyrinėti save..
„Gyvename gan vyriško ritmo pasaulyje – keliame sau lūkestį kasdien būti tokios pat energingos ir produktyvios. O moteris juk – mėnulio ciklo būtybė. Tik su metais imu jausti koks svarbus yra vidinio ritmo klausymas: suprasti savo kūno kalbą, poreikius, atpažinti emocijas ir ko jos prašo, drąsiai įvardinti savo norus ir sukurti erdvę jiems materealizuotis. Atrasi būdus kaip pailsėti, pažadinti intuiciją, pasisemti išminties ir atkurti savo moteriškos energijos resursus. Sveikatai, santykiams, kūrybai...", – į moterų ratą kviečia mindfulness mokytoja, studijos įkūrėja Aistė Gustė-Jančiukienė.
Artimiausias susitikimas:
Kovo 28 d., penktadienį, 18:30 val., Lazdynų g. 21, Vilniuje
Grupėje iki 12 dalyvių. Trukmė 2 val. Kaina: 40€, bet atvykus su drauge – po 30€. Mokėjimas atvykus studijoje arba pavedimu (rekvizitus atsiųsime su patvirtinimo laišku). Galite registruotis ir į būsimus susitikimus – informuosime, kai vėl bus paskelbta data.
REGISTRACIJOS ANKETA
Žr. visą video kvietimą ir papasakojimą apie Moterų rato patyrimus
KOKIE PATYRIMAI IR PRAKTIKOS VYKS MINDFULNESS RATO METU?
Kviečiu atvykti nuo 18:30 val., kad spėtume ramiai įsikurti, pasilabinti, išgerti arbatos. Patyrimų pradžia –18:45 val. Mūsų laukia:
- Susipažinimo ratas
Susitikimą pradedame tibetietiško instrumento – tingšos garsu. Leidžiamės vedamos jos vibracijų į dėmesio sutelkimo, įsižeminimo praktiką. O atsimerkus – susipažįstame. Moterys pasidalina kokiu jausmu atvyko, kas atvedė.
- Sąmoningas valgymas
Įsisamoninus alkio jausmą, pažadiname kūno jusles ir naujoko protą. Paragaujame naujai, be išankstinio „žinojimo". Atpažįstame ką sukelia toks matymas, kiek daug nematome, nepajuntame, kai skubame ar valgome automatiškai..
- Savistabos meditacija
Apsigaubus pleduku, vedamos tibetietiško dubenelio virpesio leidžiamės į susitikimą su svarbiausiu – su savimi. Stebime klajojantį dėmesį, vis pakviečiame jį į „čia ir dabar", susitelkiame į kvėpavimo procesą. Atsiveriame vedimui – tos dienos energijai, pajautimams ar vizualizacijai. Esame indas talpinantis mintis, jausmus, emocijas, kūno pojūčius. Meditacija leidžia apjungti, padaryti erdvės, pabūti. Pakylame ramesniu kūnu ir protu, labai dažnai – aiškesniu žvilgsniu ar žinojimu.
- Garso terapija
Meditacijos pabaigoje – maudynės vėjo varpelių koshi garsuose. Jei dar iki tol galvoje šėlo minčių sūkuriai, muzikos dažnis bene akimirksniu nuramina. Mūsų smegenys pamažu atliepia varpelių skleidžiamą virbaciją, panyrame į atkuriančią, harmonizuojančią būseną.
- Kortų traukimas
Moterų itin mylimi „burtai": išminties įžvalgos iš osho, orakulo kortų (su aprašymais lietuvių kalba). Tai kvietimas paanalizuoti savo santykį su aplinka ir gyvenimo sritimis. Kortos padeda suprasti patiriamų iššūkių pamokas, pasigilinti į priežastis. Gali būti kelrodžiu ieškant teisingos krypties ar kelio.
- Refleksijos grupėje
Apjungianti rato dalis – pasidalijimai patyrimais ir įžvalgomis. Visa vyksta geranoriškai ir, jei norisi kalbėti. Dalinimasis priimančioje aplinkoje aktyvina mūsų parasimpatinę nervų sistemą: išsinešame daugiau ramybės ir saugumo jausmo. Moterų istorijos visada magiškai atliepia, surezonuoja. Kartais užtenka vienos minties ar įžvalgos ir jauti, kaip „susijungia taškai", suvoki nematomą ryšį ir dėkingumą už patirtis. Pokytis įvyksta nepastebimai..










KĄ UGDO DĖMESINGUMO PRAKTIKOS?
Mindfulness – tai terapinis metodas, it „dėmesingumo raumens" treniruotė. Praktikos kviečia ne tik atsipalaiduoti ir pailsėti, bet išmokti pastebėti ir valdyti savo dėmesį. Tai kvietimas praktikuoti realybės matymą su kuo mažiau mąstymo klaidų ir iškraipymų. Atrasti daugiau lengvumo, praktikuoti geranoriškumą, smalsumą, atjautą.
Pati sąvoka į lietuvių kalbą verčiama kaip „dėmesingas įsisamoninimas", „pilnaprotavimas". Mindfulness gimė 1979 m. dėka amerikiečio, jogos mokytojo Jon Kabat-Zinn. Jis daug metų tyrinėjo budistines praktikas ir jų poveikį žmogaus emocinėms būsenoms (ypač stresui) ir imuninei sistemai. Sujungęs rytų patirtį ir vakarų mediciną sukūrė šiuo metu milžiniško susidomėjimo sulaukiantį streso valdymo metodą. Mindfulness efektyvumas įrodytas gausybe mokslinių tyrimų.
Moterų ratą veda:
Aistė Gustė-Jančiukienė
LSMU ir „Neuromedicinos instituto“ Įsisamoninimu grįstos (Mindfulness) kognityvinės elgesio terapijos podiplominių studijų kurso absolventė (2019), sertifikuota mindfulness mokytoja (2020), Lietuvos Psichologijos asociacijos narė, pirmoji Lietuvoje oficiali kalanetikos mokytoja (2011), ADITI studijos moterims įkūrėja (2017), Komunikacijos mokslų magistrė (VU, 2014), fotografė, 3 sūnų mama, žmona.

MOTERŲ ATSILIEPIMAI
Rūta
Užpildanti rato patirtis. Begalinis dėkingumas Aistei už gebėjimą sujungti moteris, laiką, mintis, pajautimus. Garsus, aidinčius iki pat vidinių gelmių, – meditacinių instrumentų skambesys, Aistės balso vedimas ir sutelkia, ir išskaido. Ir akimirkoje, bendrystėje liekame mes. Kartu su savimi, kartu su kitomis esančiomis. Skaidri minčių erdvė ir pakylėta būsena – prisiminimas, kurį sukūriau rate, iki šiol glaudžiu prie savęs ir sugrąžinu. Kitame Mindfulness moterų rate.
Maira
Per meditaciją teko nubraukti keletą ašarų, bet tikrai ne iš liūdesio, o greičiau iš begaliniai gero atsipalaidavimo, nuoširdaus dėkingumo už šį kūną, per kurį galiu patirti šio gyvenimo patirtis, ir, didžiausias įspūdis, kad visa tai patiriu ne viena, o su grupe nuostabių moterų, kurių priešakyje tu... Pajutau vienį, bendrystę, nuostabių moterų energiją, kurių jau yra tiek daug, kurioms rūpi ne tik išorė, bet ir tai, kas yra viduje... O juk būtent viduje ir slepiasi visi atsakymai... Ir... pati tikriausia laimė ir meilė. Dėkinga už viską iki pat pirštų galiukų!
Julija
Šis laikas tiks kiekvienai intensyviai bėgančiai dienos darbų rate, niekaip nerandančiai laiko tik SAU, norinčiai pabudinti vidinį aš. Kiekvienas kartas meditacijoje man vis kitoks, bet visada po šio laiko esu tarsi „švaresnė" – be streso ir minčių raizgalynės.
Vitalija
Moterų bendrystė yra magiška, stipri, vienijanti ir kupina ypatingos energijos, subtilumo, empatijos. Tai irgi suteikia saugumo, jaukumo.
Taigi, į naują, „sielos mankštos" formatą atėjau vedina smalsumo, bet išėjau tokia rami ir pailsėjus, kad lengvumas ir pakylėjimas lydėjo dar keletą dienų. Patiko VISKAS: tiek įžanga, tiek ilgesnis pasibuvimas visiškoje Mindfullness meditacijoje, tiek kortų traukimas.. Išėjau su dėkingumu, kad galėjau BŪTI. JAUSTI. NURIMTI. Su dėkingumu šio stebuklo kūrėjai Aistei ir visoms moterims, kurios buvo kartu!
Lina
Būsiu atvira – mindfulness meditaciją Tu vedi tobulai :) Tinka viskas: ir Tavo balsas, ir muzika, ir pati praktika. Atsipalaidavau, nusiraminau ir iš vidaus sušilau taip, kad mintys kartais susipindavo su maloniais sapnais (svajonėmis) ir buvo sunku į juos nepasinerti..
Lina
Labai patiko! Galėjau visiškai atsipalaiduoti ir atsijungti nuo dienos darbų ir itampos, kurią tądien stipriai jaučiau. Per meditaciją buvo gera klausytis švelnaus Aistės balso, kuris visiškai nuramino... Kažkuriuo momentu apemė stiprus jausmas, kad mano kūnas nebeturi ribų, yra susiliejęs su erdve, tarsi nesvarumo būsenoje, jaučiau didelį džiaugsmą, kad dabar esu būtent čia, su Aiste ir kitomis moterimis, nors kai kurias mačiau pirmą kartą. Ačiu, buvo labai gera! Jau laukiu kito karto :)
