Aistė Gustė

Aistė veda šiuos užsiėmimus:

Kalanetika
Mindfulness mankšta ir meditacija

„Kalanetika man – tai natūralus ir visada suveikiantis geros savijautos kokteilis: lankstumas ir grakštumas, kurį myliu nuo mokyklos šokių repeticijų laikų, pasitempimas, nes jis – mano pasitikėjimo savimi dalis ir atsipalaidavimas – būtinas atsijungimas nuo mamiško gyvenimo rūpesčių. Tai mano joga – kai kūnas, protas ir vidinė jausena tampa vienu…“, – dalijasi ADITI studijos įkūrėja ir vadovė, pirmoji Lietuvoje sertifikuota ir oficiali “The Callanetics Exercise Method“ mokytoja, lizencijuota sporto trenerė, 3-jų sūnų mama Aistė Gustė.

Kelionė į kalanetiką: įkvėpta šokio, paskatinta vaikų gimimo

„Sceninio judesio ir kūno lavinimo pagrindus įgijau dar vaikystėje, lankydama šokių repeticijas pas profesionalias choreografes (kurių paieška pasirūpindavo mano mama:). Visada traukė scena, gražus ir išlavintas kūnas. Palangoje, deja, nebuvo profesionalaus šokio mokyklų, o „pramoginiuose“ trūko berniukų.. Ilgus vakarus leisdavome mokyklos aktų salėje ir dėka nuostabių vadovių su bendraamžėmis šokdavome mokyklos bei miesto renginiuose. Visada norėjosi ir pačiai pastatyti šokį, pravesti repeticijas. Pamenu, koks nepaprastas jausmas apimdavo tai darant, stovint prieš susirinkusius ir vadovaujant! Nežinojau, kad tai darysiu „užaugus“..

1997 m. iš Palangos į Vilnių atvykau kaip studentė (čia, 2004 m., VU įgijau Komunikacijos ir informacijos magistro kvalifikacinį laipsnį). Tačiau šalia studijų visada buvo judesys. Greit radosi šokių grupės, repeticijos, pasirodymai.. Su tuometiniu vyru, šokių vedančiuoju, būsimu sporto treneriu irgi susipažinau ..per šokius :) Anksti susilaukiau 2 berniukų (20 ir 22 metų). O sporto klubuose ant stepų, aerobikoje kartu prašokom ir po seminarus pasivažinėjome apie 7-eris metus. To nežinodama, pasirodo, kaupiau trenerio darbo patirtį.

Kalanetika mano gyvenime atsirado 2009 m., kaip „noro sugrįžti į save“ išsipildymas. Sustiprėti po vaikų auginimo „atostogų“, susigrąžinti raumenų stangrumą, jėgą, šokėjišką lankstumą. Turėti kažką „savo“, po skyrybų – papildomų pajamų pragyvenimui. Ir vėl, vedama pajautimo, nežinodama užlipau ant ypatingo laiptelio savo gyvenime.. Iš noro tiesiog vesti kalanetiką, gimė pirmoji treniruočių studija (mano duotu vardu „Stimulus“), pirmoji Lietuvoje apjungusi tik harmoningąsias, mind&body treniruotes. Buvau šios idėjos sumanytoja, puoselėtoja, komunikacijos ir komandos būrimo žmogumi 7-eris metus. Degiau noru šviesti ir kviesti moteris „sportuoti kitaip“: be prakaito, be streso, grakščiai ir elegantiškai lyg šokių repeticijoj..

2011 m. tapau pirmąja Lietuvoje sertifikuota „The Callanetics Exercise Method“ mokytoja. Gimė projektas www.kalanetikosmokykla.lt (ir jau beveik visas 100 mokinių visoje Lietuvoje). 2014 m. kartu su meile suknelėms ir moteriškumui, su bendramintėmis ėmiau organizuoti dabar jau kasmetinį vasaros renginį www.sijonuotos.lt Per tuos metus sutikau dabartinį vyrą, ištekėjau, 2013 m. gimė trečiasis sūnus.

Nuo 2017 m. esu labai laiminga, kad galiu kviesti moteris į jaukius savo antruosius namus – ADITI kalanetikos studiją. Čia jaučiuos visiškai laisva kurti tai, kuo tikiu. Tiek mankštų vedimo, tiek veiklos organizavimo prasme. Klausau savo intuicijos, laikausi „flow“ principo. Tikiu, kad (pasak nuostabiosios Anita Moorjani) „viskas kas mano, į gyvenimą ateina be jokių pastangų, pačiais magiškiausiais būdais“.

Kaip papildymas šiam jausmui, 2009 m. radosi labai ilgai lauktos studijos. Esu „Neuromedicinos instituto“ studentė, besimokanti dėmesingo įsisamoninimo technikų, meditacijų – siekianti Mindfulness trenerio/mokytojo sertifikato. Įkvepiančiomis citatomis ir savo mintimis dalinuosi: Aistė Mindfulness keliu. Džiaugiuosi, kad manoji kalanetika intuityviai praturtėjo tuo, nuo ko ji ir prasidėjo, būti švelnia, kupina įsiklausimo „meditation in motion“..