Kartais reikia pyktelt

Visada už akies užkliūva dailus, jaunatviškas, šokėjiškas kūnas, tiesa? Gal net suerzina. Galvoji, “o taip.. Jai gerai, ji matyt neturi tiek vaikų, tokio sekinančio darbo, tokių sudėtingų santykių ir pan.“ Galvoji, JEI TIK KAŽKAS PASIKEISTŲ, tu tikrai rastumei laiko bent kartą per savaitę skirti laiko sau. Ir tu žinai, kad be fizinio aktyvumo, naivu – na, niekaip kūnas nepanašės į jaunatvišką…
O gal sakai sau – na, ir tiek to. Man nebe 18 arba man jau virš 30, 40.. (įrašyki savo skaičių), o fizinio aktyvumo pakanka ir namie lakstant paskui vaikus. Juolab, tau niekada nepatiko sportas, o treniruotės – tai dar vienas darbas ir išsekimas. Bet ruošiantis atostogų, keliaujant į baseiną, kaskart artėjant vasarai – ir vėl mintis nelaboji… Pats kūnas šaukte šauke: “Brangioji, daryk ką nors!!!“ Ir ne tik suglebę raumenys, dar ir paskaudanti nugara prideda šauktuką.

MANO ISTORIJA

Tokį paskatinimą gavau ir aš, išsiskyrusi ir užsisėdėjus namie po 2 vaikų… Tuomet mano boyfriend’as, pačiupinėjęs šlaunį mestelėjo “na, čia kažkaip jau labai minkšta“. “Kąąąąąąą??…“ – sureagavo mano galva (suprask, aš šokau nuo vaikystės, lankiau aerobikas ir šokius studijų laikais – niekad neturėjau “kūno“ problemų ir kaip dabar jos galėjo atsirasti???). Štai, čia aš ir supykau. Nutariau sau ir kitiem įrodyt, kad visa tai ne apie mane. Po 13 kalanetikos treniruočių mano suglebusios apimtys susitraukė 2 dydžias, aš atradau kūną (kokias gyvas šlaunis!!) kokio niekada nejaučiau.. Taip nutariau su kalanetika likti visam gyvenimui – ne tik dėl šlaunų. Jos filosofija ir požiūris įtraukė kaip magnetas. O iš paskos “įvirto“ krūva pokyčių, atradimų, ..mano vyras, mano 3-asis sūnus.

Taigi, kad PRADĖTI kartais tereikia gerai pyktelt, kaip sako mano mama. Jei tu išties nori pokyčių, užtenka atidėlioti save kitam mėnesiui, kitiems metams, kai užaugs vaikai ir t.t. Nesvarbu, kaip mažai laiko mes visos turime, kiekviena yra verta gražiausio savo kūno, – tvirtina kalanetikos sukūrėja Callan Pinckney. Ir išmokus pyktelt, t.y. save pastačius į pirmą vietą, tu gali elegantiškai, bet ryžtingai – NUVERSTI KALNUS. Įkvėpti gyvybės ne tik savo kūno ląstelėmis, bet ir širdimi. Kai mankštinies su pagarba ir atidumu sau, sąmoningumas plečiasi. Imi jaustis verta daugiau. Aš esu įsitikinus, meilė sau (dar tiksliau – meilė savyje) yra pirmoje vietoje. Būsiu laiminga aš – tik tada bus laimingi tie, kas su manim.

DABAR yra pats geriausias laikas pradėti. Išbandyti. Pamilti save iš naujo..!

P.S. “Kai suskausta dantį, žiūrėk kaip stebinančiai greitai moteris ATRANDA LAIKO laiko – pertvarko darbo dienotvarkę, sureguliuoja vaikus ir nuvyksta paskirtu laiku pas odontologą“, – rašo knyga “Bėgančios su vilkais“. Akivaizdu, kai tikrai reikia, kai tiktai norime, laiko atrandame… :)

/ Aistė Gustė