KALANETIKA
Kūno jaunatvei: elegantiškai ir veiksmingai
Mylinčioms grakštų ir plastišką judesį. Ieškančioms moteriškumo ir stangrumo savo kūnui. Tiesios laikysenos ir nebeskaudančios nugaros. Dailesnių kūno linijų – ypač šlaunų, klubų, liemens. Turinčioms norą „kilstelti" sėdmenis. Būdo mankštinis be spaudimo, streso ir prakaito.
Išbandyk studijoje už 8€!
KAS VYKSTA TRENIRUOTĖS METU?
Mankštą sudaro raumenų tvirtinimo ir tempimo pratimai, daugelis atliekami pulsuojant – suspaudžiant arba ištempiant raumenis, itin maža, vos 0,5 cm amplitude. Jų kiekis tam tikroje pozicijoje reguliuojamas savarankiškai, pagal savo pajėgumus ir pagal atliekamą pratimą. Vidutiniškai tai trunka 1 minutę. Pakanka naudoti tik savo kūno svorį ir jėgą, bet gali būti naudojamos ir papildomos priemonės (baleto atrama, kamuoliai, gumos ir kt.).
Vienu metu dažniausiai treniruojama viena raumenų grupė (pvz., tik sėdmenys, tik šlaunys ar kt.). Atliekant pratimus tam tikrose pozose, treniruojami sunkiai pasiekiami, dažniausiai anksčiau „neatrasti“ gilieji raumenys. Spaudimo / įtempimo metu jaučiame kaip atitinkamos kūno dalys net dega!
SUSIŽAVĖTI AKIMIRKSNIU!
„Mano meilė kalanetikai gimė vos tik įžengiau į pirmąją treniruotę, dar 2009 m.", – šypsosi studijos įkūrėja, pirmoji Lietuvoje sertifikuota, oficiali THE CALLANETICS EXERCISE METHOD mokytoja (2011), Aistė Gustė-Jančiukienė.
„Ramūs ir plastiški judesiai, primenantys vaikystės šokių pamokas, iškart pelnė mano susižavėjimą. Po 13 treniruočių suglebusios mano „apimtys" susitraukė 2 dydžiais. Šis komplektas buvo didžioji nuostaba ir atradimas. Ramu, be prakaito ir taip greitai veikia?! Tūkstančiai moterų pasaulyje nuo 1980 m. pulsuoja ir nenustoja žavėtis tokiu paveikiu ir tausojančiu mankštos būdu. Kaip ir aš!"
Kodėl kalanetikai esu ištikima daugiau nei 10 metų?
KŪNAS IMA LIEKNĖTI IR STANGRĖTI. KODĖL?
Efektą suteikia pulsavimas
Kalanetika – tai žemo intensyvumo mankšta. Tokių mankštų metu didžioji dalis energijos yra gaunama oksiduojant riebalus. Kalanetika sustiprina šį efektą pulsavimo būdu. Maksimaliai įtempus/suspaudus raumenį į jį priteka mažiau kraujo (ar visai nepriteka), tad organizmas energiją ima išgauti iš pačio raumens angliavandenių ir riebalų sankaupų. Didžiausias dėmesys kalanetikos metu tenka taip vadinamoms „probleminės kūno vietoms“ – įtempdamos jas, siunčiame smegenims signalą „deginti riebalus“ būtent toje vietoje.
Pagreitėja medžiagų apykaita
Po bet kokio fizinio krūvio, organizmas natūraliai atstato nuvargintas sistemas. Stiprūs įtempimai / suspaudimai, t. y. didelis statinis krūvis, yra panašus į „sužeidimą“ – smegenys gauna signalą, kad reikės „gydyti“ pažeistą vietą – t. y. siųsti daugiau kraujo, kartu greitinti medžiagų apykaitą, aktyvinti atsinaujinimo procesus. Net po vieno užsiėmimo galima pajusti, kad po kūną ima lyg „skruzdelytės bėgioti“, jaučiama vidinė šiluma. Sakoma, kad atsistatymas po kalanetikos (ir energijos deginimas medžiagų apykaitai) užtrunka dvigubai ilgiau (net 12 valandų) nei po įprasto sportinio užsiėmimo.
Padidėja kūno tonusas
Kalanetikos pratimai formuoja natūralios formos, plonus, o ne išsipūstus raumenis. Kuo raumuo stamantresnis (liesesnis, stangresnis) ir jame daugiau skaidulų, tuo greitesnis metabolizmas, greičiau deginamos kalorijos tiek mankštinantis, tiek dirbant, tiek ilsintis. Jau po kelių treniruočių matomi akivaizdūs pokyčiai: tvirtėja poodinis sluoksnis, riebalų masė ima nykti, raumenys – stangrėti.
Keičiasi įpročiai
Mankštos metu smegenis išskiria endorfinus, vadinamuosius „laimės hormonus“. Daugiau tokių akimirkų – daugiau ramybės, mažiau emocinio alkio. Kuo labiau tampame sotesnės maloniais išgyvenimais, tuo mažesnis poreikis malšinti alkį saldumynais, užkandžiais ar grietu, nesveiku maistu. Papildomi kilogramai ne tik neauga, jie maloniai tirpsta…
KĄ KALBA MOTERYS?
Kuo ypatinga mankšta, kuri išoriškai atrodo atliekama labai paprastai? Kokios patirtys šias moteris sugundė pasilikti ilgiau – tiek su kalanetika, tiek su mumis? Savo istorijomis dalijasi žavingosios ADITI ambasadorės.
DĖMESINGA MANKŠTA – KAS TAI?
Gyvenimas slypi detalėse. Toks yra ir dėmesingas judesys. Kaip jis padeda pažinti savo kūną lyg iš naujo ir veikti harmoningai, tausojančiai, savo tempu? Pamąstymais dalijasi mylimos ADITI trenerės.
KALANETIKA – DAUGIAU NEI TIKĖJAISI
-
EFEKTAS JAUČIAMAS JAU PO 1 TRENIRUOTĖS!
-
FORMUOJAMAS MOTERIŠKAS SILUETAS
-
BE STRESO, BE SPAUDIMO, BE KONKURENCIJOS
-
SAUGU TAVO NUGARAI IR SĄNARIAMS
-
STIPRINAMAS KŪNO KARKASAS: GILIEJI RAUMENYS
-
TRENIRUOJAMAS LANKSTUMAS, JĖGA IR IŠTVERMĖ
-
VYSTOMI TAISYKLINGOS LAIKYSENOS ĮPROČIAI
-
LAVINAMI PLASTIŠKI IR GRACINGI JUDESIAI
-
UGDOMAS DĖMESINGUMAS KŪNO GALIMYBĖMS
-
ATKURIAMAS VIDINĖS RAMYBĖS JAUSMAS